Fundacja sztuk i dialogu

Profilaktyka

Fundacja „Sztuk i Dialogu” jest organizacją, która od jej założenia w 2012 roku, zrzesza w swoich szeregach osoby i instytucje, których troską jest wsparcie wszelkich form aktywności kulturalnej, społecznej, edukacyjnej. Nasze działania koncentrują się przede wszystkim na:

Nasza praca – jako organizacji pozarządowej - ma polegać na dostarczeniu młodym narzędzi, które nie tylko w czasie warsztatów realizowanych w trakcie ww. programów, ale również w późniejszym okresie mogą zaowocować rozmaitymi formami ich twórczości. To ci młodzi ludzie powinni zyskać możliwość własnej wypowiedzi, zaś fachowcy spróbują tylko im pomóc w poszukiwaniu atrakcyjnych, profesjonalnych form wyrazu, kształtując poniekąd ich umiejętności, gust i warsztat. Docierając do grup dzieci ze środowisk zagrożonych chcemy im dać możliwość wyrównywania różnic w edukacji i pomóc w rozwijaniu kreacyjnych możliwości. Realizacja rekomendowanych programów profilaktycznych ma za zadanie uwrażliwienie społeczności miasta i regionu na trudną sytuację dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych i dysfunkcyjnych.

REALIZACJA REKOMENDOWANYCH PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH – to nowe rozumienie procesu profilaktyki, które jest kwestią działań systemowych z zaangażowaniem nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz rodziców. Tego typu spotkania z interwencją otwiera temat w grupie i umożliwia jego kontynuację w środowisku szkoły i domu rodzinnym. Dlatego też podkreślamy wartość i potrzebę kontynuacji procesu działań profilaktycznych. Tematy poruszane w trakcie realizacji programów mogą być w sposób określony kontynuowane przez nauczycieli konkretnych przedmiotów. W ten sposób przekazywane treści mogą być wzmacniane. Ważne jest jednak, aby zachować prawidła poprawnej profilaktyki, a w szczególności kształtowania prawidłowych przekonań normatywnych.

NASZE DZIAŁANIA Z ZAKRESU PROFILAKTYKI opierały się przede wszystkim na przeprowadzeniu bezpłatnych programów profilaktycznych w szkołach podstawowych z miasta Łomża, gminy Łomża i w szkole podstawowej w Piątnicy, dzięki uzyskanemu dofinansowaniu:

1. „Spotkania ze sztuką – cykl działań profilaktycznych – zadane dofinansowane ze środków UM w Łomży w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki Uzależnień i Problemów Społecznych na 2015 rok”

2. „Umiem wyrażać siebie – cykl działań profilaktycznych” – zadanie dofinansowane ze środków UG Łomża

3. „Spotkania ze sztuką – cykl działań profilaktycznych - II edycja" – zadane dofinansowane ze środków UM w Łomży w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki Uzależnień i Problemów Społecznych na 2016 rok”

4. "Wczesna Profilaktyka Uzależnień wśród dzieci w wieku 5-10 lat z gminy Łomża" - zadanie finansowane ze środków UG Łomża

5. „Praca z programem profilaktycznym DEBATA”- zadanie finansowane ze środków Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białymstoku

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa w Wygodzie.

2017-02-28 15:19 Opublikował: Administrator